wpml

افزونه WPML

امروزه فعالیت تعداد زیادی از سایت ها در بستر تجارت الکترونیک بسیار گسترده شده و گاها در چندین کشور به پشتیبانی از محصولات و یا خدمات خود می پردازند و نیز بسیاری از سایت ها برای معرفی خدمات خود و تبدیل شدن به یک برند و بدست آوردن مشتریان بین المللی، مجبور به راه اندازی سایت ها چند زبانه شده اند.       یکی از راه های چند زبانه کردن سایت در وردپرس استفاده از افزونه های چند زبانه کردن سایت است، که یکی از این افزونه ها، افزونهWPML می باشد.

افزونه wpml یک افزونه بسیار قدرتمند برای ساخت سایت های چند زبانه می باشد و در عین حال کار با این افزونه بسیار راحت و آسان می باشد. این افزونه بیش از ۴۰ زبان زنده دنیا مثل فرانسوی،کانادایی ، مکزیکی ، اسپانیایی و …  را پشتیبانی می کند.

با استفاده از این افزونه می توان محتوای سایت را در همان دامنه اصلی سایت یا در یک ساب دامین و یا در حوزه های کاملا متفاوت به نمایش گذاشت.

مراحل ایجاد یا سایت چند زبانه با افزونه WPML

برای ایجاد سایت چند زبانه باید ۳ کار را انجام دهیم؛

۱: تنظیم WPML

۲: ترجمه صفحات و پست

۳: ترجمه رشته ها

۱: راه اندازی WPML

الف) بعد از نصب و فعال سازی WPML، ما باید شروع به راه اندازی و پیکربندی افزونه کنیم.

wizard-1

ب) افزودن زبان های بیشتر:

wpml-2

 

ج) انتخاب نحوه نمایش تغییر زبان:

language-switcher-options

د) ثبت نام سایت، برای دریافت بروز رسانی:

wpml-4

ما فقط نیاز به خرید یک حساب برای WPML داریم و می توانیم آن را بروز رسانی کنیم و برای تمام سایت های خود استفاده کنیم.

۲: ترجمه صفحات و پست

حالا که سایت ما دارای چندین زبان شد، می توانیم محتوا را ترجمه کنیم. یک ستون جدید (برای صفحات، نوشته ها و انواع سفارشی سازی ها) در هنگام ویرایش  برای هر زبان مشاهده می شود.

برای اضافه کردن ترجمه، بر روی آیکون + کلیک می کنیم.

list-of-pages

می بینیم که افزونه WPML برای هر نوشته یک محیط ترجمه جداگانه ایجاد می کند.

translating-content

۳: ترجمه رشته

برخی از متون موجود در سایت به هیچ نوشته و پستی تعلق ندارند، مثل متون قالب، افزونه ها، هسته وردپرس و مکان های دیگر، که ما به اینها «رشته» می گوییم. برای ترجمه رشته ها، ما نیاز به نصب WPML String Translation داریم که می توان آن را از سایت سازنده خریداری کرد.

زمانی که این افزونه را نصب و فعال کنیم، برای ترجمه رشته ها باید به مسیر WPML->Theme and plugins localization برویم و سپس گزینه Translate the theme and plugins using WPML’s String Translation را انتخاب کنیم و برروی دکمه اسکن قالب و پلاگین ها برای رشته ها کلیک کنیم .

scan-theme-for-strings

در ادامه، افزونه WPML رشته های موجود در قالب و افزونه ها را پیداد کرده و ما باید به مسیر WPML->String Translation رفته و تمام  رشته های که افزونهWPML پیدا کرده است را در یک جدول می بینیم.

translating-strings.jpg

 

« دانلود افزونه WPML که توسط تیم پیشرو سایت فارسی سازی شده است »

دانلود کنید

درباره ی هاشم اسکندری

با سلام اینجانب هاشم اسکندری هستم و در سال 1393 به همراه کادری مجرب به صورت رسمی شروع به تاسیس شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب با عنوان پیشروسایت نموده در حال حاضر با گردآوردن مجموعه ای قوی متشکل از قویترین برنامه نویسان و توسعه دهندگان مشغول به طراحی سایت و برنامه نویسی وب از طریق وبسایت رسمی شرکت به آدرس www.pishrosite.com بوده از قبیل طراحی انواع سایتهای تجاری - فروشگاهی خبری -تفریحی -طراحی انواع قالب و افزونه- و فارسی سازی قالب و افزونه ،در خدمت همه اقشار جامعه بوده و هستیم تا با بهره گیری از ظرفیت عظیم اینترنت در بسط و گسترش کسب و کار متقاضیان سهیم باشیم

پاسخ دهید

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE