خانه / افزونه های رایگان / افزونه سئو / افزونه WordPress SEO by Yoast
yoast
yoast

افزونه WordPress SEO by Yoast

با سلام خدمت شما دوستان عزیز و سروران گرامی ، با معرفی یکی دیگر از افزونه های وردپرسی در خدمت شما دوستان عزیز هستیم .

افزونه WordPress SEO by Yoast یکی دیگر از افزونه های وردپرسی و جزء افزونه های سئو میباشد . افزونه های سئو را با All in One SEO Pack شروع کردیم و در اینجا با Yoast می خواهیم تمام کنیم. هر دو افزونه کار بهینه سازی کلی سایت را انجام می دهند و در کار خود نیز بسیار دقیق و قدرتمند هستند . از آنجایی که هر دو افزونه یک کار واحد را انجام می دهند، به همین دلیل توصیه می شود که تنها از یکی از آنها استفاده شود . Yoast SEO شما را مجبور به انتخاب کلمه کلیدی متمرکز هنگام نوشتن مقالات خود می کند، و سپس اطمینان حاصل می کند که از این کلید واژه کلیدی در همه جا استفاده کنید .

SEOPress یک پلاگین قدرتمند برای بهینه سازی جستجوگرها، افزایش ترافیک شما، بهبود اشتراک اجتماعی، ساخت HTML و نقشه های XML وب سایت سفارشی، ایجاد کوفته ها، مدیریت تغییر مسیر ۳۰۱ و خیلی بیشتر است.

نوشتن محتوای بهتر با YOAST SEO

با استفاده از پیش نمایش قطعه ، می توانید یک رندر از آنچه پست یا صفحه شما در نتایج جستجو ظاهر می شود را مشاهده نمایید ، چه اینکه عنوان شما بیش از حد طولانی یا بیش از حد کوتاه باشد ، و یا اینکه آیا متا توصیف شما در زمینه ی یک نتیجه جستجو منطقی است یا خیر . به این ترتیب افزونه به شما کمک خواهد کرد که نه تنها رتبه بندی را افزایش دهید، بلکه میزان کلیک را برای نتایج جستجوی ارگانیک افزایش دهید .

عناصر متا و پیوند

با افزونه  Yoast SEO شما می توانید  صفحات Google را که در نتایج جستجوی خود نشان می دهد و یا صفحاتی را که نشان نمی دهد کنترل نمایید ، به طور پیش فرض، فهرست تمام صفحات خود، از جمله دسته بندی ها و آرشیو های تگ، را به موتورهای جستجوگر نشان می دهد ، اما تنها صفحات اول را در نتایج جستجو نشان می دهد.

وردپرس فقط عناصر لینک کانونی را در صفحات تک نشان می دهد، اما Yoast SEO باعث می شود که عناصر لینک کانونی در همه جا منتشر کند ، گوگل اخیرا اعلام کرده است که آنها همچنین از rel="next" و rel="prev" در بخش سرپناه آرشیوهای صفحه بندی شده شما استفاده می کنند. این افزونه آن ها را به صورت خودکار اضافه می کند .

نقشه های XML

افزونه Yoast SEO دارای پیشرفته ترین قابلیت XML Sitemaps در هر افزونه وردپرسی است . هنگامی که جعبه را بررسی می کنید، آن به طور خودکار فایل های XML ایجاد می کند و گوگل و بینگ را از وجود نقشه های سایت آگاه می نماید . این اسکریپت های XML شامل تصاویر در پست ها و صفحات شما می شود ، به طوری که تصاویر شما ممکن است در موتورهای جستجو نیز بهتر باشد.

XML Sitemap ها حتی در سایت های بزرگ به دلیل چگونگی ایجاد آنها ، با استفاده از یک Sitemap index که به Sub-Sitemaps برای هر ۱۰۰۰ پست که ارسال می شود ، کار می کنند . آنها همچنین با انواع پست های سفارشی و طبقه بندی های سفارشی به طور خودکار کار خواهند کرد ، در حالی که به شما امکان می دهد که آنها را از نقشه سایت XML حذف کنید.

به دلیل استفاده از شیوه نامه XSL برای نقشه های XML ، نقشه های XML به راحتی قابل خواندن برای چشم انسان نیز هستند، بنابراین شما می توانید چیزهایی را که نباید وجود داشته باشند را مشخص نمایید .

فایل های .HTACCESS و ROBOTS.TXT خود را ویرایش کنید

با استفاده از ویرایشگر فایل داخلی می توانید فایل های .htaccess و robots.txt وبلاگ خود را ویرایش کنید و به شما امکان دسترسی مستقیم به دو فایل قدرتمند را از دیدگاه SEO در نصب وردپرس خود بدهید . 

یکپارچگی اجتماعی

SEO و رسانه های اجتماعی به شدت در هم آمیخته اند . به همین دلیل است که این افزونه همچنین با پیاده سازی OpenGraph فیس بوک و همچنین پشتیبانی از تگ های اشتراک گذاری Google+ پشتیبانی می کند.

سازگار با چند سایت

افزونه Yoast SEO، بر خلاف برخی دیگر ، به طور کامل سازگار با چند سایت است . Sitemap های XML در تمامی تنظیمات کار می کنند و حتی در تنظیمات شبکه گزینه ای برای تنظیم تنظیمات از یک وبلاگ به یکدیگر و یا تنظیمات وبلاگ برای پیش فرض یک وبلاگ خاص استفاده می کنید.

قابلیت واردات و صادرات

اگر چندین وبلاگ دارید، راه اندازی افزونه هایی مانند این یکی در همه آنها ممکن است به نظر ، یک کار دلهره آور باشد . در صورتی که چنین نیست ، زیرا آنچه شما می توانید انجام دهید ساده است: یک بار این افزونه را تنظیم می کنید. سپس تنظیمات خود را صادر می کنید و به سادگی آنها را در همه سایت های دیگر خود وارد کنید . به همین سادگی !

قابلیت واردات برای سایر افزونه های WORDPRESS SEO

اگر قبل از استفاده از این افزونه از All In One SEO Pack یا HeadSpace2 استفاده کرده باشید ، ممکن است بخواهید همه عناوین و توصیف های قدیمی خود را وارد کنید . شما می توانید این کار را با استفاده از قابلیت واردات داخلی انجام دهید همچنین برخی از افزونه های Yoast قدیمی مانند Robotics Meta و Footer RSS قابلیت وارد شدن را دارند.

اگر نیاز دارید که از یک افزونه SEO دیگر به Yoast SEO یا از یک موضوع مانند پیدایش یا پایان نامه وارد شوید، می توانید از افزونه SEO Data Transporter استفاده کنید که به راحتی متا داده های SEO شما را از یک مجموعه کامل افزونه فراخوانی میکند ، مانند جستجوگرهای پلاتینی ، جستجوگرهای نهایی، جستجوگرهای با کیفیت بالا گرگ و موضوعاتی نظیر Headway، Hybrid، WooFramework، Catalyst و غیره.

اخبار جستجوگرها

اگر به نقشه های گوگل اخبار نیاز دارید، مطمئن شوید که ماژول Premium News را نیز چک کنید. زیرا به شدت با Yoast SEO ادغام شده است و به شما قدرت ترکیب اخبار سایت های نقشه و بهینه سازی موتور جستجو کامل را میدهد .

نمایی از اسکرین شات افزونه

دانلود از مخزن وردپرس :

Download

درباره ی هاشم اسکندری

با سلام اینجانب هاشم اسکندری هستم و در سال 1393 به همراه کادری مجرب به صورت رسمی شروع به تاسیس شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب با عنوان پیشروسایت نموده در حال حاضر با گردآوردن مجموعه ای قوی متشکل از قویترین برنامه نویسان و توسعه دهندگان مشغول به طراحی سایت و برنامه نویسی وب از طریق وبسایت رسمی شرکت به آدرس www.pishrosite.com بوده از قبیل طراحی انواع سایتهای تجاری - فروشگاهی خبری -تفریحی -طراحی انواع قالب و افزونه- و فارسی سازی قالب و افزونه ،در خدمت همه اقشار جامعه بوده و هستیم تا با بهره گیری از ظرفیت عظیم اینترنت در بسط و گسترش کسب و کار متقاضیان سهیم باشیم

پاسخ دهید